Про район | Дергачівська районна рада Харківській області
Дергачівська районна рада Харківській області
Про район

ДЕРГАЧІВСЬКИЙ  РАЙОН ХАРКІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

Територія та географічне розташування

Дергачівський район – один з 27 районів Харківської області, розташований у північній частині Харківської області в лісостеповій зоні. Межує з Бєлгородською областю Російської Федерації, з Валківським, Богодухівським, Золочівським і Харківським районами Харківської області.

Загальна площа району складає 900,1 кв.км, або 2,9% усієї території Харківської області.

Довжина доріг загального користування в районі складає 235 км, у т.ч. 190 км з твердим покриттям (81%). Від обласного центру м. Харків район знаходиться на відстані  12 км.

Територією району проходить автомагістраль на міста Москву, Суми та залізниця, що з’єднує південь України з центральними районами Російської Федерації. Протяжність залізничних дільниць Бєлгород-Харків і Золочів-Харків складає відповідно 38 км і 23 км. Територію району пересікають дороги міжнародного значення Москва-Сімферополь (32 км), державного – Харків-Суми (24,5 км).

По території Дергачівського району проходить державний кордон з Російською Федерацією протяжністю 23,1 км. На кордоні розташований контрольно-пропускний пункт “Гоптівка”.

Природно-ресурсний потенціал

Район є одним з найбільш забезпечених серед районів області природно-ресурсним потенціалом. Основу природно-ресурсного потенціалу складають глина, суглинок – Білашівське, Лужківське родовище, пісок з міне­ральних, водних, земельних, лісових, фауністичних та природно-рекреаційних ресурсів.

В районі існує 82 водоймища загальною площею 557га, 2 водосховища: Лозовенківське та частина Травянського. Запаси  мінеральної води  знаходяться в районі санаторію ”Березівські мінеральні води”.

В районі нараховується всього 22,1 тис.га лісових земель, з них 19,4 га вкриті лісом. Ліси переважають листяні. Найбільш поширеною лісоутворюючою породою лісових насаджень є дуб звичайний. Насадження з домінуванням дубу займають більше 84% лісового фонду. Серед інших деревних порід, які найбільш поширені в лісах району слід зазначити: сосна, ясен, липа, клен, береза, осика, акація. Серед трав’янистої рослинності – різнотрав’я і злаки.  На території району зростає багато видів рідкісних  рослин, деякі з них занесені  до Червоної Книги України.

На території  району  створено  9 об’єктів  природно-заповідного фонду.

Ґрунти – легкого механічного складу, переважають суглинкові та глинисті чорноземи. В долинах річок  зустрічаються лучні та піщані ґрунти.

Чисельність населення та демографічна ситуація

На 1 січня 2011 р. наявне населення Дергачівського району становило 95,0 тис. осіб, з якого 71,2 % складало міське і 28,8 % – сільське населення.

У Дергачівському районі спосте­рігається природне скорочення населення. Найбільше скорочення населення спостерігається у сільській місцевості.

Адміністративно-територіальний поділ

На території району розміщені: міська, 7 селищних та 7 сільських рад, до складу яких входить 63 населених пункти, з яких 55 сіл.

Особливості соціально-економічного розвитку в вигідному географічному положенні та наявному природно-ресурсному потенціалі сприяють при­скореному соціально-економічному розвитку Дергачівського району, внаслідок чого він займає важливе місце в економіці Харківської області.

Промисловість

Дергачівський район – один з найбільш промислово розвинутих районів Харківської області. Питома вага промисловості району в загальному виробництві  області складає 3,4%. За обсягами промислового виробництва район посідає 3 місце серед районів  Харківської області.

Промисловість району представлена 29 підприємствами: в т.ч. 1 – електроенергетики, 7 – машинобудування та металообробки, 4 – харчової і переробної галузі, 4 – промисловості будівельних матеріалів та будіндустрії, 2 – деревообробки,  5 – хімічної та нафтохімічної промисловості,  1 – легкої.

Сільське господарство

Одною з провідних виробничих галузей району, в якій працюють понад 1,1 тис.осіб, є  сільське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь складає 59,6 тис.га, у тому числі  44,5 тис.га ріллі, 4,0 тис.га сіножатей, 8,4 тис.га .

До складу агропромислового комплексу району входять підприємства і організації всіх форм власності, із яких:
–       товариств з обмеженою відповідальністю – 11;
–       державних підприємств – 2;
–       приватних сільськогосподарських підприємств – 1;
–       діючих фермерських господарств – 56.

Сільське господарство району спеціалізується на вирощуванні зернових та технічних культур, соняшника, а також на тваринництві (пріоритетним напрямком є розвиток птахівництва, стабілізація поголів’я великої рогатої худоби та збільшення поголів’я свиней).

Кількість зареєстрованих в районі садових товариств складає 160, загальна їх площа складає 2276 га.

Наука

Харківська державна зооветеринарна академія є одним із найстаріших навчальних  закладів не тільки на Харківщині, але й в Україні та Європі, заснована в 1960 році з об’єднання Харківського ветеринарного, заснованого в 1851 році і зоотехнічного, заснованого в 1922 році, інститутів.

Харківська державна зооветеринарна академія — державний вищий навчальний заклад IV рівня акредитації, розташований у мальовничій лісопарковій зоні передмістя Харкова у с.м.т. Мала Данилівка Дергачівського району Харківської області. Має 12 навчальних корпусів, 5 гуртожитків, дослідне господарства, зоосад (в якому утримуються різні види свійських, диких та екзотичних тварин i птахів), будинок культури, кінно-спортивний комплекс, два стадіони тощо.

При інституті функціонує три основних факультети: ветеринарної медицини, технологічний, менеджменту.

Функціонує факультет підвищення кваліфікації, що забезпечує перепідготовку фахівців і викладачів технікумів та інститутів, факультет по роботі з іноземними студентами, факультет суспільних професій, підготовче відділення для абітурієнтів з України й іноземних громадян.

В академії 27 кафедр.

Освіта

Система  освіти в Дергачівському  районі успішно розвивається, реалізуючи  основне  її завдання –  забезпечення якості  та доступності освіти для  кожної  дитини, незалежно від місця проживання та соціального походження.

Для майже 8175 дітей району працюють: 27 загальноосвітніх та 18 дошкільних навчальних закладів, 6 НВК та 2 позашкільні навчальні заклади.

Культура

Культурно-освітню діяльність у районі здійснюють 46 закладів бюджетної сфери, які входять в систему закладів Міністерства культури і туризму України: районний Будинок культури, 15 сільських Будинків культури та клубів; централізована бібліотечна система, яка об’єднує 28 бібліотек, з них – 17 сільських, 9 селищних філій, центральна районна бібліотека та районна бібліотека для дітей;    2 школи естетичного виховання.

Медицина

У районі функціонує розвинена мережа лікувально-профілактичних закладів: поліклініка, лікарні, медичні амбулаторії загальної практики сімейної  медицини, фельдшерсько-акушерські  пункти, оздоровчі пункти.

Створено єдиний медичний простір,  що дозволило мати цілісну управлінську структуру з єдиним фінансово-економічним та медичним простором.

Курорт «Березівські мінеральні води»

Курорт «Березівські мінеральні води»  – одна  з найстаріших  та  найвідоміших здравниць України, перлина Слобожанського  краю. Знаходиться в Дергачівському районі Харківської області, за 25 км західніше Харкова, на лівому схилі балки Березової, що веде до долини річки Уди.

Природними скарбами  курорту є унікальні джерела мінеральних  вод, головним з яких є джерело лікувальної  мінеральної  води «Березівська».

Санаторій –  спеціалізований, клінічний, з реабілітаційним відділенням.

Фотогалерея району

 

 

 

 

микрокредиты онлайн срочно микрокредит на карту срочно срочные микрокредиты на карту быстрые микрозаймы онлайн займы онлайн на карту быстро микрозайм на карту быстрый займ на карту быстрый займ онлайн онлайн микрозаймы займы онлайн займ на карту
Cigarette suggérés. sac Michael Kors pas cher La grande variété d'outils de création de flamme est intimidante. Seuls quelques exemples comprennent zippos classiques, torches miniatures, des lutteurs pro préférés, des munitions, des groupes de rock, affiliés à des gangs, signes astrologiques, et toutes les couleurs de l'arc en ciel. sac chanel pas cher Le plus trait fondamental de la personnalité peut être reconnu en utilisant un cadeau vraiment personnalisé pour moins de 5 $. Mulberry ont montré leur classique, double poignée de fourre-tout dans des tons neutres de brun, bleu clair et. Il y avait aussi un fourre-tout d'une poignée avec bandoulière amovible en orange pâle. Mulberry a également inclus un sac lancel pas cher matelassé de Lancel de la sangle de la chaîne sur une piste avait été un peu trop près le style de la côte de la célèbre sac 2.55 de sac hermes pas cher.