Сергій Чернов: Районні ради необхідні, доки ОТГ не стануть по-справжньому спроможними | Дергачівська районна рада Харківській області
Дергачівська районна рада Харківській області
Новини

Сергій Чернов: Районні ради необхідні, доки ОТГ не стануть по-справжньому спроможними

13.08.2020

Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов був гостем прямого ефіру програми «Де це?», що розповідає про хід децентралізації на Громадському радіо, і є інформаційним проєктом, який створюється у партнерстві з Харківською обласною радою.
Програма була присвячена гострому для місцевого самоврядування питанню – неоголошенню Центральною виборчою комісією виборів до районних рад. Нагадаємо, 8 серпня ЦВК призначила на неділю, 25 жовтня 2020 року, перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів. Водначас Комісія не призначила вибори депутатів до районних рад.

На думку Сергія Чернова, непроведення виборів до субрегіональної гілки самоврядування матиме складні й непередбачувані наслідки для всієї країни:
«Немає підстав не проводити вибори до районних рад, адже це право громадян, яке чітко й недвозначно закріплене у Конституції України. Якщо районні ради не будуть обрані, інститут народовладдя на районному рівні буде втрачено.


Основний Закон закріплює за районними радами низку повноважень. Районні ради не тільки управляють спільним майном територіальних громад, вони є його власником, а також засновником значної кількості комунальних підприємств. І якщо останні будуть ліквідовані, то хто буде надавати послуги? Це й котельні, що опалюють будинки, в них є відповідні угоди на поставку вугілля й газу, там же є кредиторська заборгованість перед НАК «Нафтогаз України» та іншими структурами.
Це й величезні за розміром районні лікарні. Райради утримують ці приміщення, опалюють, охороняють, ремонтують. Спортивні комплекси, музеї, пам’ятки архітектури, сміттєзвалища і таке інше.
Опоненти мені говорять, що передача майна відбудеться миттєво – в одну ніч громади заберуть собі на баланс це майно і будуть надавати людям послуги. Я хочу помилятися, але я у це не вірю. Ось уже шостий рік об’єднання громад. І навіть успішні й самодостатні не поспішають брати собі на баланс лікарні чи інші об’єкти районної інфраструктури, хоча податкові надходження передані саме на базовий рівень, в ОТГ».
Найгірше, наголошує Сергій Чернов, це те, що на більше, ніж половині території країни досі не створювались об’єднані громади. Не пройдено шлях згуртування ОТГ, люди не збиралися, не обговорювали різні позиції, не долали разом перешкоди:
«55 % відсотків підуть на вибори не в створену юридичну особу, а просто на територію, яка визначена Перспективним планом і затверджена Кабміном. Там ні керівники, ні люди, які будуть голосувати, не розуміють, а що це таке об’єднана громада, які повноваження у керівника. Потім організаційний процес створення свого виконавчого органу й загалом тривала робота з налагодження життя. На перехідний період хтось має надавати послугу й утримувати майно, яке громада, власне, і не збиралася забирати. Логічно, якщо це будуть районні ради. Вважаю, вони просто необхідні, доки ОТГ не стануть по-справжньому спроможними».
Президент УАРОР Сергій Чернов розповів також під час під радіоефіру, що Асоціація оприлюднила звернення до керівництва держави, у якому аргументовано викладає всі ризики, з якими може зіштовхнутися країна, не обравши райради. Також він висловив сподівання, що до кінця тижня, до 15 серпня ЦВК все ж дослухається до голосу місцевого самоврядування і, відповідно до чинної Конституції, призначить вибори до райрад.

микрокредиты онлайн срочно микрокредит на карту срочно срочные микрокредиты на карту быстрые микрозаймы онлайн займы онлайн на карту быстро микрозайм на карту быстрый займ на карту быстрый займ онлайн онлайн микрозаймы займы онлайн займ на карту
Cigarette suggérés. sac Michael Kors pas cher La grande variété d'outils de création de flamme est intimidante. Seuls quelques exemples comprennent zippos classiques, torches miniatures, des lutteurs pro préférés, des munitions, des groupes de rock, affiliés à des gangs, signes astrologiques, et toutes les couleurs de l'arc en ciel. sac chanel pas cher Le plus trait fondamental de la personnalité peut être reconnu en utilisant un cadeau vraiment personnalisé pour moins de 5 $. Mulberry ont montré leur classique, double poignée de fourre-tout dans des tons neutres de brun, bleu clair et. Il y avait aussi un fourre-tout d'une poignée avec bandoulière amovible en orange pâle. Mulberry a également inclus un sac lancel pas cher matelassé de Lancel de la sangle de la chaîne sur une piste avait été un peu trop près le style de la côte de la célèbre sac 2.55 de sac hermes pas cher.