Дергачівська місцева прокуратура інформує | Дергачівська районна рада Харківській області
Дергачівська районна рада Харківській області
Новини

Дергачівська місцева прокуратура інформує

24.03.2020

Розгляд звернень, запитів та прийом громадян в Дергачівській місцевій прокуратурі
Розгляд звернень громадян і  запитів та організація їх прийому залишається одним із важливих напрямів діяльності органів прокуратури, спрямованих на зміцнення законності й правопорядку. Роботі зі зверненнями приділяється постійна увага прокурорами всіх рівнів.
Дергачівською місцевою прокуратурою та її відділами з метою дотримання вимог ст. 40 Конституції України, яка закріплює право на звернення, Закону України «Про звернення громадян», забезпечується здійснення розгляду звернень та систематичного особистого прийому громадян керівництвом та працівниками  прокуратури.


У порівнянні із 2018 роком протягом 12 місяців 2019 року вбачається тенденція до збільшення кількості звернень від громадян на 1, 8 %. Так, за період 2018 року до Дергачівської місцевої прокуратури надійшло 932 звернень, впродовж 2019 року – 949 звернень, це пов’язано з тим, що органи прокуратури позбавлені повноважень здійснювати перевірки в порядку нагляду за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, у зв’язку з чим громадяни вимушені звертатися з будь-яких питань, позиціонуючи викладені доводи як заяви про вчинення кримінальних правопорушень, а правоохоронні органи на виконання вимог кримінального процесуального законодавства зобов’язані реєструвати зазначені заяви до Єдиного реєстру досудових розслідувань, що, як наслідок, призводить до збільшення надходжень у подальшому звернень та скарг  з питань досудового розслідування.
У 2019 році розглянуто по суті 437  звернення, з них 4 – задоволено, що на 20,6 % більше, ніж у 2018 році (347, з них задоволено – 7). 491 звернення  – направлено до інших відомств для розгляду по суті, що на 9,6 % менше, ніж у 2018  році (у 2018 – 543), за результатами розгляду 10 звернень внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, що на 47,4 % менше ніж у 2018 році  (у 2018 – 19), вказані звернення виключені з обліку. 12 звернень направлено підпорядкованим (іншим) прокурорам.
Заявникам протягом 2019 року  повернуто 3 звернення, що  на 53 % менше ніж торік. У всіх цих зверненнях не було викладено суть порушеного питання, відсутні дані, достатні для їх розгляду та прийняття обґрунтованого рішення. Звернення та скарги повернуті у встановлений Законом термін, рішення про залишення без розгляду звернень не приймалися.
Залишається значною кількість звернень у 2019 році від осіб, які постійно звертаються до місцевої прокуратури зі зверненнями з аналогічних питань, викладених з різним обґрунтуванням, а саме незгода з прийнятими рішеннями, вжиття заходів реагування на порушення вимог КПК України під час досудового розслідування, бажання громадян негайного поновлення їх прав, необхідність термінового виконання вимог, вказаних у заявах та скаргах.
Від учасників кримінального провадження надійшло 210 звернення, тобто   69 % від тих, що стосуються питань досудового розслідування (у 2018 році таких звернень було 162).
Таким чином, робота з розгляду звернень та особистого прийому є одним із важливих напрямів діяльності органів прокуратури, оскільки спрямована на захист прав та свобод людини і громадянина, зміцнення законності і правопорядку. Виходячи з характеру проблем, які порушуються у скаргах громадян, можна зробити висновки про загальносуспільні недоліки, рівень довіри органам прокуратури, стан правопорядку в районі.
Отже, запорукою своєчасного та ефективного відновлення порушених прав і свобод, перш за все, є необхідність визначення органу державної влади, місцевого самоврядування, контролюючого органу чи посадової особи, до повноважень яких належить вирішення проблемного питання, до яких і звертатися з вимогою сприяння у відновленні порушених прав.

микрокредиты онлайн срочно микрокредит на карту срочно срочные микрокредиты на карту быстрые микрозаймы онлайн займы онлайн на карту быстро микрозайм на карту быстрый займ на карту быстрый займ онлайн онлайн микрозаймы займы онлайн займ на карту
Cigarette suggérés. sac Michael Kors pas cher La grande variété d'outils de création de flamme est intimidante. Seuls quelques exemples comprennent zippos classiques, torches miniatures, des lutteurs pro préférés, des munitions, des groupes de rock, affiliés à des gangs, signes astrologiques, et toutes les couleurs de l'arc en ciel. sac chanel pas cher Le plus trait fondamental de la personnalité peut être reconnu en utilisant un cadeau vraiment personnalisé pour moins de 5 $. Mulberry ont montré leur classique, double poignée de fourre-tout dans des tons neutres de brun, bleu clair et. Il y avait aussi un fourre-tout d'une poignée avec bandoulière amovible en orange pâle. Mulberry a également inclus un sac lancel pas cher matelassé de Lancel de la sangle de la chaîne sur une piste avait été un peu trop près le style de la côte de la célèbre sac 2.55 de sac hermes pas cher.